Apdrošināšana Tava auto drošībai

Par vajadzību apdrošināt auto zina katrs, taču ne visiem ir skaidrs, kādos gadījumos tā nepieciešama un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana atmaksā zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam avārijā, ko izraisījis viņš. OCTA apdrošināšana ir aktuāla prasība visiem transporta līdzekļiem, kuri piedalās ceļu satiksmē

Lielākais pieejamais atlīdzības apmērs ir 5 000 000 eiro neatkarīgi no cietušo personu skaita, bet mantai līdz 1 000 000 eiro . Šo iemeslu dēļ svarīgi sekot līdzi polises derīguma termiņam. Autovadītāju ērtībām apdrošinātāji un polišu salīdzināšanas portāli nereti nodrošina bezmaksas atgādinājuma nosūtīšanu dažas dienas vai nedēļas pirms polises termiņa beigām.

KASKO

Otrs transportlīdzekļu apdrošināšanas veids ir KASKO apdrošināšana. Šī apdrošināšana kompensē zaudējumus, kas radušies konkrētā auto īpašnieka izraisītā ceļu satiksmes negadījumā vai situācijā, ja auto tiek apzagta vai nolaupīta. KASKO sedz automašīnas remonta tēriņus. KASKO polises iegāde nav obligāta prasība, taču, ja transportlīdzeklis pirkts līzingā vai kredītā, polises noformēšana ir obligāta . KASKO apdrošināšana ir pieejama daudzveidīgam transportlīdzekļu klāstam – ne vien vieglajām automašīnām, bet arī kravas automašīnām, autobusiem, traktoru tehnikai, motocikliem. Uzzini vairāk te!

Atšķirībā no OCTA polises, KASKO apdrošināšana paredz daudzveidīgāku risku segumu. Piemēram, KASKO apdrošināšana visbiežāk ietver to zaudējumu segšanu, kas radušies:

> Citu personu prettiesisku darbību dēļ;
> Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā;
> Dēļ dabas stihiju izraisītajiem bojājumiem

KASKO apdrošināšana, gluži tāpat kā OCTA, ērti noformējama tiešsaistē. Izdevīgākos variantus dažu minūšu laikā atradīsi polišu kalkulatorā – tas atvieglos izvēli.

Plānojot noformēt OCTA vai KASKO polisi, svarīgi nesteigties, bet gan izvērtēt vairākus apdrošināšanas piedāvājumus – tikai tā var atrast optimālāko risinājumu.

Kā veidojas polises cena?

Lai atrastu piemērotāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi būt informētam, kādi faktori iespaido tās izmaksas.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī spēkrata vērtība, noteiktie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska apmērs.

Leave a Reply