Vai Latvijā sagatavotai laika prognozei var ticēt?

Laika prognoze focus.lvMēdz sacīt, ka visvairāk melo laika ziņu diktori un laika prognozes ir ļoti neprecīzas, un tām bieži nav īsti nekādas jēgas. Par īpaši neuzticamiem tiek uzskatīti Latvijas sinoptiķi un daudzi ar laika prognozēm iepazīstas dažādās laika ziņu lapās, kas sagatavotas ārzemēs. Piedāvājam jums iepazīties, vai patiešām Latvijā sagatavota laika prognoze ir tik neprecīza un kā iespējams uzzināt drošas un uzticamas prognozes.

Ļoti daudzi laika ziņu veidotāji Latvijā informāciju iegūst no Latvijas meteorologiem, daļa kā papildus informācija avoti izmanto arī citās valstīs sagatavotās prognozes. Salīdzinot dažādās valstīs sagatavotās prognozes un to precizitāti, var secināt, ka Latvijā veidotās nebūt nav sliktākas vai neprecīzākas. Ja vēlaties, lai laika prognoze ir precīza, pievērsiet uzmanību tam, vai prognoze ir:

  • Ilgtermiņa;
  • Īstermiņa.

Ļoti bieži ilgtermiņa laika prognoze ir neprecīza un uz to nav iespējams pilnībā paļauties. Tas attiecas gan uz prognozēm, kas veidotas Latvijā, gan citur Latvijā. Protams, ir gadījumi, kad šāda tipa prognozes izrādās patiesas, tomēr daudz biežāk ilgtermiņa prognoze tiek pastāvīga mainīta un periodus, kad noteiktus reģionus skars aukstuma vai karstuma viļņi var noteikt ļoti aptuveni.

Īstermiņa laika prognoze ir daudz precīzāka un parasti tajās paredzētais arī piepildās, īpaši, ja tiek paredzēti laika apstākļi tikai dažas dienas uz priekšu. Piemēram, Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas dienesta mājas lapā meteo.lv ir pieejama laika prognoze tuvākajām piecām dienām. Tā iekļauj gan paredzamo gaisa temperatūru, gan nokrišņu daudzumu, kā arī vēja ātrumu un stiprumu. Tāpat šajā interneta vietnē mēneša sākumā tiek publicēta prognoze mēnesi, kas gan ne vienmēr ir precīza.

Jā vēlaties būt informēts par jaunākajām laika prognozēm, ko piedāvā gan Latvijas, gan citu valstu sinoptiķi, jūs ar tām varat iepazīties portāla focus.lv sadaļā Laika ziņas. Tur ir pieejami dažādi raksti, kas saistīti ar laika apstākļiem un to prognozēm Latvijā un pasaulē gan īsākiem, gan ilgākiem periodiem.

This entry was posted in Ziņas.

Leave a Reply