Naudas aizņemšanās dažādība un kredītu dažādība Latvijas klientiem

Virknei cilvēku dažādi naudas aizdevumi kļuvuši par svarīgu ikdienas risinājumu, piešķirot izeju grūtās situācijās vai negaidītos notikumos. Lai palīdzētu saprast, kuri kredīti ir labākie ikvienai sadzīves situācijai, piedāvājam nelielu kopsavilkumu par nozīmīgākajiem faktoriem, kas jāizskata, izvēloties kredīta devēju un naudas aizdevuma formu daudzveidīgajā piedāvājumu klāstā.
Kādi ir Latvijā pieejamie kredītu varianti un kurām ikdienas situācijām šie aizdevumi ir piemēroti?
Ātrie kredīti
Ātros naudas aizdevumus vairums patērētāju zina, kā īslaicīgus aizdevumus, kuru sagatavošana neprasa daudz laika resursu, tomēr atsevišķos gadījumos, kā ātrais aizdevums var tikt piedāvāts arī aizdevums uz ilgāku periodu. Visbiežāk kredīta slēgšana patērē vien dažas minūtes. Visbiežāk kredīta pieteikumu noslēgšana notiek internetā, noformējot aizdevuma pieteikuma formu, kas liek reģistrēt personīgos datus, regulāro ienākumu apjomu un amatu. Regulārajiem kredītņēmējiem, kas šos datus aizpildījuši agrāk, jāuzklikšķina vien dažas pogas, lai jau pēc mirkļa iegūtu nepieciešamo summu savā rīcībā. Galvenokārt šīs priekšrocības dēļ, cilvēki bieži izvēlas ātros aizdevumus, jo aizdevumi interneta neprasa daudz laika. Dažreiz mūs pārsteidz ļoti steidzamas situācijas, kurās laiks ir ļoti svarīgs noteikums, tāpēc ātrais kredīts izpelnās popularitāti cilvēku vidū. Lai gan ātrie aizdevumi mēdz būt ar augstākiem kredīta procentiem, kredītņēmēji joprojām sliecas par labu šiem kredītiem situācijās, kad laiks ir daudz nozīmīgāks par komisijas izdevumiem.
Kā zināt, cik varat aizņemties? Ikkatra kredītu izsniedzēja mājas lapā visbiežāk ir pieejams kredīta kalkulators, kas elastīgi nosaka, cik lielu summu drīkstat aizņemties, cik lieli maksājumi būs jāmaksā katru mēnesi un cik liela ir galējā aizdevuma summa, kuru būs jāsamaksā atrunātajā termiņā. Šobrīd populāras ir arī portāli, kurās ir parocīgi pārskatāmi visi sms kredits internetā, sniedzot iespēju visus kredītdevējus salīdzināt, uzzināt par esošajiem kredītu veidiem un piemeklēt izdevīgākās aizdevuma opcijas. Atrie krediti interneta kļūst par vieglu risinājumu, kā aizņemties naudu vajadzīgajā brīdī.
Ne visi ātrie kredīti ir īstermiņa kredīti, tādēļ tā ir iespēja sagādāt kredītu, kas nebūs jānokārto acumirklī, bet atdošana iespējama noteiktu mēnešu vai pat gadu garumā. Šajos apstākļos gan jābūt gataviem, ka kredīta maksas nosacījumi var būt augstāki, un var būt vajadzīgs apliecinājums, ka jums ir drošī ienākumi plānoto maksājumu apmaksai, tomēr, pateicoties aizdevēju daudzveidīgajam piedāvājumam, varam izvēlēties arvien labākus nosacījumus arī ātrajiem ilgtermiņa kredītiem.

Patēriņa kredīti – risinājums paredzētu pirkumu gadījumā
Ātros kredītus kleinti visbiežāk izraugās gadījumos, kad nauda vajadzīga nekavējoties, nevarot gaidīt līdz aizdevumu pieteikumu izvērtēs citi aizdevēji. Savukārt parasto patēriņa kredītu izskatīšanas sistēma prasa nedaudz vairāk laika, bet tie ir izdevīgāki. Kas ir patēriņa kredīts? Patēriņa kredīts ir lielisks variants, kad plānojat lielāku pirkumu, piemēram, plānojat nopirkt telefonu. Patēriņa kredīts parasti ir arī labvēlīgāks, kā ātrie kredītu veidi, piedāvājot ne tik augstus aizdevuma maksājumus, bet, galvenokārt, to nosaka pats kredītdevējs.
Noteikts naudas kredīts konkrēta pirkuma veikšanai jeb patēriņa kredīts ir izdevīga iespēja, ja gribat veikt vērtīgāku pirkumu. Lai iegūtu kāroto parasti ir 2 iespējas – sakrāt vai aizņemties. Iekrāšana visbiežāk ir pārāk ilglaicīga, un brīdī, kad visbeidzot būs sanācis sakrāt nepieciešamo naudas apjomu, ne katru reizi spējam nodrošināt, ka plānotais pirkums mūs (vēl arvien gaidīs. Tādēļ vairums no mums vēlas izmantot otru iespēju – nevilcināties un uzreiz sagādāt kāroto, iegūstot vajadzīgo līdzekļu apjomu no kāda no kredītdevējiem. Šim risinājumam šobrīd tirgū tiek piedāvāti patēriņa kredīti internetā.
Ne allažs ātrie kredīti Latvijā ir primārā alternatīva finanšu grūtībās, tā vietā varam izvēlēties arī banku un citu kredītdevēju piedāvātos risinājumus. Patēriņa kredīti varbūt netiks noformēti dažās minūtes, bet būs pārdomātāki, elastīgāki un lētāki. Turklāt, patēriņa kredīta gadījumā, atšķirīgi no ātrajiem kredītiem, tiek piedāvatas daudz lielākas summas, kas ir īpaši nozīmīgi, ja ieplānots apjomīgs pirkums. Līdzīgi šim naudas aizdevuma veidam ir pieejami daudz garāki atmaksas termiņi, paredzot aizdevuma atdošanu pat 60 mēnešu laikā, ko nespēj nodrošināt pat izdevīgākie ātrie kredīti.
Virknei aizdevēju piedāvājumos tiek piedāvāts gan patēriņa kredīts privātpersonām, gan uzņēmumiem, un, atsevišķos gadījumos, ja spēsiet uzrādīt stabilus ieņēmumus, var tikt noslēgti arī patēriņa kredīts ar sabojātu kredītvēsturi. Mazāk pieejami ir paterina krediti bez darba vietas, jo cita veida ieņēmumi var būt nedroši, un nespēj garantēt, ka varēsiet segt kredītmaksājumus ilgākā periodā. Šajās situācijās būtiska nozīme ir tam, kā, ņemot vērā visus apstākļus, Jūsu maksātspēju izskaitļo patēriņa kredīta kalkulators, kas aprēķina gan Jūsu ienākumu plūsmu, gan izdevumus.

Kredītlīnija – savlaicīgs risinājums negaidītām situācijām
Lai arī patēriņa aizdevumi ir senāk pazīstams aizdevumu risinājums, līdzīga kredīta noformēšana, ar garāku kredīta termiņu un samērīgiem nosacījumiem, ir kredītlīnija. Lai gan tikai pēdējā laikā ieviesta kredītdevēju piedāvājumā, kā drošs kredīta variants, vairums cilvēku vēl arvien neizprot, kas ir kredītlīnija, un nezina šī finanšu risinājuma piedāvātās iespējas un priekšrocības. Taču patiesībā izdeviga kreditlinija sniedz veidu, kā sekmīgāk strukturēt neplānotus izdevumus un ietaupīt.
Ko nozime kreditlinija? Šis aizdevuma veids ļauj iegūt noteiktu naudas apjomu, kas ir iegūstams jebkurā brīdī, tādējādi situācijās, kad parādās negaidīti tēriņi, nav jālauza galva par to, vai būs vai nebūs izmaksāts
piešķirts aizņēmums, kā nodrošinājums grūtos brīžos būs iepriekš noformētais kredītlimits, kuru varat iztērēt, kad un kādās daļās gribat, vadoties pēc nepieciešamības un iespējām segt aizdevuma maksājumus. Pietam, pat ja aizdevums tiek piedāvāts tūkstoš eiro apmērā, procenti jāatmaksā tikai par to summas daļu, kas tiek faktiski iztērēta. Uzņēmumiem tiek piedāvāta arī kredītlīnija uzņēmumiem, kas tāpat, kā kredītkarte, piedāvā iespēju piekļūt papildus finanšu līdzekļiem gadījumos, kad tas visvairāk vēlams. Protams, arī šim aizdevuma veidam ir ierbožojumi, kurus īpaši ierobežo kredītvēsture un ienākumu apjoms, piemēram, kreditlinija ar sliktu kreditvesturi, būs ar mazāku pieejamo kredītlimitu. Tāpat arī ierobežotāki limiti sagaidāmi tad, ja nevarat uzrādīt stabilu darba vietu, tādēļ, piemēram, nereti kreditlinija no 20 gadiem ir ar labvēlīgākiem piedāvājumiem, kā kredītlīnija no 18 gadiem, jo arī aizņēmēja vecums var būt viens no nosacījumiem, kas kredītdevējam ļauj pieņemt lēmumu par kredīta pieteicēja stabilitāti un spējām atdot kredītu noteiktajos termiņos. Jo stabilāka būs Jūsu finansiālā situācija un drošāks ieņēmumu rašanās vieta, jo izdevigaka kreditlinija tiks piešķirta.

Overdrafts – aizdevums ienākumu apjomā
Lai iegūtu papildus līdzekļus neplānotiem tēriņiem un vajadzībām, iespējams arī overdrafts jeb iespējams kredīts mēneša algas apmērā. Šo risinājumu galvenokārt iesaka bankas, papildus nosakot, lai klienta algas konts būtu uzturēts viņu bankā. Šādi kredītdevējbanka var pārliecinošāk sekot Jūsu naudas plūsmai un uzmanīt, lai aizdevuma summa nepārkāptu Jūsu mēneša ienākumus. Šī aizdevuma nozīmīgākā priekšrocība ir apdomība, jo, pateicoties tā noteiktajam apjomam, neaizņemamies vairāk, kā spējam atlīdzināt. Ievērojot, ka overdrafts nevar pārsniegt ikmēneša ienākumus, tā atmaksa parasti nerada sarežģījumus un nerada draudus pozitīvai kredītvēsturei.

Kredītkartes un to atšķirība no pārējiem aizdevumu veidiem

Kredītkarte ir lielisks maksājuma veids, jo neierobežo mūs brīžos, kad vēlamies veikt kārotos pirkumus. Katrai kredītkartei tiek piesaistīta noteikta summa, kuru varat izlietot mēneša vai ilgāka perioda laikā. Attiecīgi par izterēto finanšu apjomu, tāpat, kā situācijās, kad tiek izsniegts naudas aizdevums internetā, tiek ņemti vērā komisijas procenti, kas ir atbilstoši
samērīgi izmantotajam naudas apjomam.
Kredītkartes, vienādi, kā jebkurš aizdevums fiziskai personai, nodrošina izdevību plānot izdevumus, kas pārsniedz tobrīd pieejamos finanšu apjomus, un ļauj neatlikt uz citu dienu pirkumus, ko spējam iegūt savā īpašumā jau tagad. Pietam kredītkarte ir vēl zibenīgāks aizdevuma veids, kā ātrie aizdevumi internetā. Ja noformējam kredītkarti, varam šo maksājumu karti lietot vajadzīgajā brīdī, izmantojot iestādēs, kas pieņem maksājumu kartes, kā norēķināšanās veidu.
Kredītkartes limits vairumā gadījumu ir pielāgots aizņēmēja regulārajiem ienākumiem, lai iztērētā naudas summa nepārsniegtu algas apjomus, un būtu, vairāk kā ātrāka alga, nevis kredīts, kura atmaksa sagādātu sarežģījumus. Līdzīgi, kā darījumos ar kredītlīnijas atvēršanu pie kāda no kredītu izsniedzējiem, kredītkaršu ieviešanā tiek izanalizēti katra klienta ieņēmumi, un limiti tiek noteikti gan īsākos, gan garākos laika periodos, ņemot vērā klientu vēlmes un vajadzības, tādējādi kredītkarte ir elastīgs aizdevuma noformēšanas veids, jo aizņemamies tikai tik, cik vajadzīgs.

Līzings vai kredīts auto iegādei – ātri un viegli
Auto līzings ir viens no aizdevuma veidiem, kuros ieņēmumi var būt nepietiekami, lai garantētu spējas atmaksāt aizdevumu, jo šajos gadījumos var tikt pieprasīta gana vērtīga ķīla. Visbiežāk līzinga ķīla ir jauniegādatais auto, kas paredz, ka situācijās, kad auto līzings netiek apmaksāts tam paredzētajā laikā, aizdevējs var piesavināties iegādāto mašīnu.
Situācijās, kad tiek piešķirts auto kredīts, tiek izvērtēti gan aizņēmēja ienākumi un iepriekšējā pieredze saistību izpildē, gan plānotās mašīnas vērtība. Jo lielāka ir mašīnas vērtība, jo lielāka iespēja, ka būs vajadzīga ķīla, kā arī būs nepieciešami daudz lielāki regulārie ienākumi, lai kredītdevējs neatteiktos atbalstīt šāda veida auto iegādi. Lai aprēķinātu kredītlimitus mašīnas iegādei, aizdevēji izmanto īpašas formulas, kas daudzviet tiek minētas, kā auto līzinga kalkulators. Sniedzot datus par kāroto automašīnu, esošajiem ienākumiem un kredītsaistībām, tiek aprēķināta naudas summa, kuru varat aizņemties, lai iegādātos šo vai līdzīgu auto.
Mašīna ir apjomīgs un dārgs pirkums, tāpēc daudziem variants aizņemties naudu ir vienīgā opcija. Bet jārēķinās, ka auto iegādei paredzētie krediti no 19 gadiem bez darba vietas nebūs iespējami, jo šis kredīta veids, atšķirībā no ātrajiem un īstermiņa aizdevumiem, pieprasa daudz drošākas garantijas. Ja spēsiet parādīt nodrošinātus un pietiekami stabilus ienākumus, kā arī pozitīvu kredītvēsturi, automašīnas līzinga iegūšana būs viegla un neaizņems daudz laika.

Aizdevums pret automašīnu – ķīla, kā risinājums
Daudzi aizdevuma veidi netiek apstiprināti, ja nespējam uzrādīt pietiekamus ienākumus, piemēram, ja ienākumus nodrošinām, kā pašnodarbinātas personas , nevis veicot algotu darbu. Šādos gadījumos, lai papildus apliecinātu savu spēju segt kredīta maksājumus, var būt vajadzīgs atdot ķīlā kaut ko vērtīgu, tādējādi var tikt noslēgti aizdevumi pret ķīlu. Visbiežāk izmantotā ķīla ir automašīna, ko patērētāji ir gatavi piedāvāt, kā papildus nodrošinājumu, lai tiktu apstiprināts kredīts pret ķīlu. Šī ir viena no izejām arī gadījumos, ja kredītdevēja piedāvājumā nav iespējami paterina krediti ar sliktu kreditvesturi.
Aizdevums pret auto, tāpat, kā citi kredītu veidi, ir limitēti, un galvenokārt ir atkarīgi no auto vērtības. Jo vērtīgāka ir automāšīna, jo plašākas iespējas var piedāvāt aizdevēji, tāpat svarīga loma var būt papildus nosacījumiem – ienākumiem, esošām saistībām un kredītvēsturei. Saprotami,ka plašajā piedāvājumu klāstā ir iespējams arī patēriņa kredīts bez ķīlas, taču, ja esat sabojājis savu kredītvēsturi vai palicis bez pietiekamiem ienākumiem, ķīla var būt vienīgā izeja.

Aizdevums pret īpašumu
Lai arī auto ir viens no izplatītākajiem ķīlas variantiem kredīta saņemšanai, daļa finanšu organizāciju apstiprina arī citas ķīlas. Aizvien biežāk kredītdevēju mājas lapās, kā variants pavīd arī aizdevums pret īpašumu. Lielākoties tā ir izdevība klientiem, kam iepriekš ir bijuši nenokārtoti rēķini, vai šībrīža finanšu stabilitāte nav pietiekoši labvēlīga. Parasti krediti paradniekiem bez kilas netiek izsniegti, jo naudas kredīts bez ķīlas tādos apstākļos ir riskants.
Kā ieķīlājams īpašums var būt gan jau iepriekš pieminētā mašīna, gan māja, zeme vai cits īpašums, kā cena ir gana liela, lai būtu samērīga aizdevuma summai. Naudas aizdevums bez ķīlas ir iespējams kredītņēmējiem ar pietiekamiem ieņēmumiem un labu aizdevumu vēsturi, vai arī gadījumos, ja iecerētā kredīta apjoms ir neliels. Tomēr, ja uzskatāt par vajadzīgu iegūt lielāku summu, aizdevumi bez ķīlas nebūs pieejami.
Ķīla ir lielisks risinājums cilvēkiem, kas pagātnē, atrodoties sliktā finanšu stāvoklī, ir sabojājuši savu kredītinformācijas vēsturi vai iekļuvuši parādnieku reģistrā, jo tādējādi arī viņiem var tikt piešķirts kredīts – kredīts pret ķīlu ar sliktu kredītvēsturi. Aizdevums pret ķīlu vienmēr paver plašākas iespējas, kā kredīts bez ķīlas, jo ķīlas cena lielākoties ir lielāka, kā, piemēram, ikmēneša ieņēmumi, tādējādi paveras iespējas uz lielākiem aizdevumiem, sniedzot iespējas iegādāties lielākus pirkumus.
Protams, kredīts pret ķīlu arī nosaka daudz nopietnākas obligācijas. vairāk info par kredītu parastus patēriņa maksājumus mēdzam neievērot gadījumos, kad nepietiek naudas saistību segšanais, tādos gadījumos, ieķīlājot vērtīgu īpašumu, esam daudz motivētāki ātrāk nosegt aizdevumu, lai iegūtu atpakaļ tiesības uz savu īpašumu. Kredīts bez ķīlas ir elastīgāks, jo, ja to neatdodam savlaicīgi, lai arī ar kavējuma procentiem, varam to samaksāt vēlāk, kad finansiālā situācija paliek labāka. Savukārt, nododot ķīlā automašīnu vai māju, mēs riskējam ieķīlāto īpašumu pazaudēt, ja nenokārtosim esošās saistības tam noteiktajā laikā. Ne vienmēr aizdevums bez ķīlas spēj segt mūsu vajadzības, ja ieplānojam lielu pirkumu, taču, ja negribam lieki riskēt ar īpašumu, tad tas ir vienīgais variants.
Tādēļ, izraugoties aizdevuma veidu, un izanalizējot, vai dot priekšroku kredītam ar vai bez ķīlas, allaž jāapzinās mūsu iespējas segt aizdevumu tam paredzētajā datumā. kredits paradniekiem parasti būs mazāka par reālo ķīlas vērtību, tāpēc, ja nenokārtosim noteiktos rēķinus, riskējam zaudēt krietni vairāk.

Hipotekārie kredīti – iespēja jauna dzīves posma uzsākašanai
Ar laiku, atrodot stabilitāti dzīvē, iegūstot stabilu un labi apmaksātu darbu, cilvēki sāk kalt nākotnes plānus, domāt par ģimeni un tās nākotni. Šo dzīves plānu būtiska sastāvdaļa kļūst ideja par savu mājvietu, it sevišķi, ja esat augoša ģimene ar mazuli. Pateicoties pēdējiem labojumiem valsts likumos, jaunajām ģimenēm ar bērniem var tikt piešķirts arī hipotekārais kredīts ar valsts galvojumu mājokļa iegādei – jo lielāka ģimene, jo labāki noteikumi.
Taču, neatkarīgi no tā, vai tiek piešķirts hipotekarais kredits majokla iegadei, kredīts mājokļa būvniecībai vai mājokļa kredīts ar valsts galvojumu, visi kredītdevēji rūpīgi skatās uz nekustamā īpašuma vērtību, plānoto investīciju samērību un aizdevuma apjoma atbilstību katras personas, ģimenes vai uzņēmuma ieņēmumu līmenim. Dažreiz aizdevēju piesaiste ir arī ļoti lietderīga pirms katra īpašuma pirkšanas, jo aizdevēju un banku organizācijās strādā zinoši eksperti, kuri spēs saprast, vai būtiski nepārmaksāsiet, samaksājot vairāk, kā vēlams. Tādējādi naudas aizdevēji konsultē aizņēmējus, palīdzot izvairīties no liekām un nesamērīgām kredītsaistībām. Aizdevumi fiziskām personām ir ļoti dažādi, tomēr tos visus vieno viens kritērijs – aizņemšanās atbildīgi, it īpaši, ja riskējat ne tikai ar savu, bet arī savu tuvinieku finansiālo drošību.

Kredītrisinājumi īpašuma iegādei – mājokļa kredīts
Īstermiņa un patēriņa aizdevumi ir ikdienas, neliela mēroga problēmu risinājums, tomēr, kad domājam par tālāku nākotni un ieguldījumiem, aizdevumu apjomi un iespējas būtiski atšķiras. Piemēram, ja vajadzīgs kredīts mājokļa iegādei, kredītdevēju prasības ir krietni augstākas. Arvien biežāk mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek piedāvāts ar īpaši izdevīgiem atmaksas nosacījumiem, tomēr arī ar atvieglotiem noteikumiem, šis aizdevuma veids ņem vērā lielus un regulārus ieņēmumus.
Atsevišķu aizdevēju piedāvājumos, kā iespēja ir iekļauts arī kredīts mājokļa iegādei bez pirmās iemaksas, taču šāds risinājums iespējams tikai kredītņēmējiem ar pozitīvu parādvēsturi un lieliem ienākumiem. Ienākumu summa norāda to, cik lielā mērā kredītdevējs piekritīs apmaksāt plānoto pirkumu. Pat ja netiks noformēts mājokļa kredīts bez pirmās iemaksas, aizdevējs var piekrists apmaksāt būtiskāko daļu no pirkuma cenas, tādējādi atvieglojot mājas, dzīvokļa vai zemes iegādi. Katram aizdevējam ir izveidots savs mājokļa kredīts kalkulators, kas aprēķina iespējamos riskus, ņemot vērā gan mājokļu cenu virzību, gan Jūsu ieņēmumus un iespējamo līdzfinansējumu. Līdzīga datu analīze tiek veikta arī gadījumos, kad tiek piedāvāts kredīts mājokļa remontam vai kredīts mājokļa celtniecībai.
Jo vērtīgāks ir īpašums, jo stabilākas garantijas no Jums gaidīs naudas aizdevējs, neatkarīgi, vai tā ir banku iestāde vai cita veida kredītaizdevējs. Tāpēc pirms šāda būtiska lēmuma pieņemšanas, uzmanīgi izvērtējiet savas iespējas ilgtermiņā maksāt samērā lielus regulāros maksājumus. Nepārdomāti aizņemoties summas, kas pārsniedz mūsu finanšu iespējas, riskējam saskarties ar kredītgrūtībām un sabojāt parādvēsturi, kas pēcāk mazinās iespējas saņemt kredītā arī nelielas summas ikdienišķiem izdevumiem.

Kredītu apvienošana – izeja aizmāršīgajiem
Ja esam aizņēmušies kredītus no vairākiem aizdevējiem, šo aizdevumu atmaksa ir apgrūtinoša, jo jāpatur prātā visi termiņi, maksājumu grafiki un summas. Dažkārt šādās situācijās varam saskarties ar to, ka kāds no maksājumiem tiek aizmirsts. Lai izvairītos no kļūdām, kā risinājums tiek piedāvāta kredītu apvienošana, kad kāds cits kredītdevējs apmaksā mūsu kredītus, pārslēdzot uz jaunu līgumu ar vienojošiem nosacījumiem.
Apkopojot vairākus aizdevumus vienā, varam ieekonomēt laiku un uztraukumus, turklāt kredītu apvienošana vienā neprasa daudz pūļu. Galvenais, kas tiek ņemts vērā, ir kredītu apjoms, ņemot vērā gan kredītu summas, gan kredīta procentus, lai kopējā summa nepārsniegtu kredītu apvienotāja piedāvāto limitu.
Kredītu apvienošana vienā maksājumā var būt risinājums arī klientiem, kas saņēmuši vairākus ātros kredītus, un nevar šos aizdevumus atmaksāt noteiktajā termiņā. Ja nespējam segt ātro aizdevumu tam noteiktajā termiņā, mums nākas papildus maksāt par izmaiņām atmaksas grafikā, kas veido līdz pat 20 % no aizdevuma summas. Veicot termiņa pagarināšanu vairākkārt, mēs būtiski pārmaksājam. Tādēļ ātro kredītu apvienošana vienā maksājumā palīdz tikt galā ar ieilgušām kredītgrūtībām. Dažādu maksājumu vietā varam veikt vienu, samērīgāku summu, nepārmaksājot par nokavētiem maksājumiem. Šāda atro kreditu apvienosana ekonomē gan līdzekļus un resursus, gan ātrāk ļauj sakārtot finansiālās saistības.
Tomēr jebkura kreditu apvienosana, tāpat, kā citi kredītu risinājumi, ir limitēti. Arī šim kredītu veidam ir svarīga katra klienta finanšu stabilitāte, jo ienākumi ir noteicošais nodrošinājums, kas apliecina mūsu spēju atmaksāt paredzētos gradika maksājumus. Visbiežāk šī aizdevuma forma tiek noformēta, kā kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas, bet, ja saistību galasumma ir apjomīgāka, kā pieļaujams nodrošināt vienā aizdevumā, tiek izvērtētas iespējas sadalīt summu ilgākā termiņā, maksājot pa daļām. Šādos gadījumos iespējama arī kredītu apvienošana ar sliktu kredītvēsturi, jo, kā svarīgākais nosacījums tiek vērtēta tābrīža finanšu stabilitāte, nevis agrākā parādvēsture. Ne velti ātro kredītu apvienošana šad tad tiek uzskatīta arī, kā izeja brīžos, kad nevaram tikt galā ar esošajām saistībām.
Šobrīd kreditu apvienosana viena maksajuma ir iekļauta vairāku kredītdevēju piedāvājumā, kā arī ir daži aizdevēji, kam tā ir galvenā aizdevuma forma. Liela privilēģija ir pārkreditācijas ērtība, jo visbiežāk kredītu apvienošana online prasa tikpat nedaudz laika, kā ātro aizdevumu piešķiršana. Pietam, ja uzrādām tekošus ienākumus, iespējama kredītu apvienošana vienā bez ķīlas, kā vienīgo garantiju uzrādot bankas apliecinājumu par ikmēneša pietiekoši lieliem ienākumiem.
Lai arī atro kreditu apvienosana viena parasti ir nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā, kas ir izvēlas lielākus riskus, kā lielākā daļa banku, šo risinājumu piedāvā arī dažas no lielākajām bankām, piemēram, kredītu apvienošana swedbank ir iespējama, ja esat ilgstošs un uzticams šīs bankas klients. Lielās bankas parasti uzmanīgāk izvērtēs katru iespējamo aizdevumu, tādēļ var nebūt iespējama, piemēram, kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi, bet, ja bez kavēšanās esat izpildījis kredītsaistības pret šo vai citām bankām, saistību apvienošana vienā , būs ērta un ātra.
Ja pārkreditēšanai paredzēta maza summa, kuru varat atdot tuvāko mēnešu laikā, tad parasti ir iespējama kredītu apvienošana bez ķīlas, kā arī kreditu apvienosana ar sliktu kreditvesturi, taču katrā no šiem gadījumiem svarīgi ir ne tikai akcepts no aizdevēja puses, bet arī jāpievērš uzmanība kredītu apvienošanas piedāvājuma nosacījumiem. Jo ērtāka un atvieglotāka kredītsaistību apvienošana, jo augstāki būs kredīta procenti, jo augstie procenti aizdevējam ļauj nosegt risku . Lai izvairītos no neērtām situācijām un vilšanos, saskaroties ar krāpnieciskiem kredītu pārslēgšanas noteikumiem, vienmēr izvērtējiet, vai kredītsaistību apvienošana ir piemērotākais no risinājumiem Jūsu situācijā. Tāpat būtiskas ir kredītu apvienošana atsauksmes salīdzināšanas portālos, kur citi klienti informē par pieredzi sadarbībā ar dažādiem aizdevējiem. Šāda veida atsauksmes var palīdzēt pieņemt lēmumu par labu vienam vai otram aizdevējam.

Kredīts uzņēmumam – ceļš uz attīstību
Finansiālas grūtības nomāc ne tikai privātpersonas, nereti, lai īstenotu plānus un ieceres, finansiāls atbalsts nepieciešams arī uzņēmumam. Šādām situācijām ir izstrādāts kredīts uzņēmumam, kas var būt atbalsts gan pieredzējušām organizācijām, gan arī kredīts jaunam uzņēmumam, palīdzot īstenot progresīvus plānus vai pieskaņot uzņēmējdarbību aktuālajām tirgus tendencēm.
Šis naudas aizdevuma veids ir īpaši nepieciešams jaunajiem uzņēmumiem, kuri cenšas iekarot jaunus tirgus vai paplašināt pircēju skaitu. Ikviena uzņēmuma izaugsmei ir nepieciešamas līdzekļu ieguldīšanas iespējas, tomēr tikai daļai uzņēmēju ir gana apjomīgi resursi plānoto uzlabojumu ieviešanai. Ņemot vērā biznesa potenciālu un drošību, kredītdevējs aprēķina gan aizdevuma summu, ko piekrīt nodrošināt, gan arī izvērtē, vai atbilstošajā situācijā ir iespējams kredīts uzņēmumam bez ķīlas vai arī nepieciešamas vēl citas garantijas. Kā papildus ķīla šādos gadījumos var būt uzņēmēja kapitāls, īpašumā esoša automašīna vai cits līdzvērtīgs ieguldījums, kas nodrošinātu aizdevuma savlaicīgu segšanu tam noteiktajā laikā.
Šī aizdevuma svarīgākā priekšrocība ir ietaupītais laiks, jo jaunu projektu ieviešanā ļoti svarīga ir labās biznesa idejas ieviešana vispiemērotākajā brīdī. Palaižot garām tirgus tendences, klientu vajadzības vai citus būtiskus apstākļus, uzņēmumu pārstāvji zaudē daudz vairāk, nekā pārmaksājot kredīta komisijas maksu, tāpēc aizvien vairāk, ņemot vērā dinamisko biznesa tirgu, gan lielie, gan nelielie uzņēmumi izvēlas iespēju iegūt naudu aizdevuma veidā.

Investīciju kredīti – risinājums uzņēmējdarbības attīstībai
Ja ar nelielu kredītu uzņēmumam nevar segt visas uzņēmuma prasības un plānoti vērienīgāki rekonstrukcijas darbi biznesa attīstībai, tad vēl viena iespēja ir investīciju kredīti, kuru apjomi mēdz sniegties līdz pat 500 tūkstošiem, nodrošinot gan dārgu iekārtu pirkšanu, gan būtiskus remontdarbus un uzņēmuma paplašināšanu. Šāda veida aizdevumi ir ļoti lieli, tāpēc tos parasti piedāvā tikai lielas, drošas banku iestādes, kuru finansiālā situācija ir gana pozitīva, lai sekmētu citu uzņēmumu procesus. Parasti tie ir aizdevumi uz vairākiem gadiem, tādējādi gan kredītdevējam, gan uzņēmējam, kas vēlas kredītu, jābūt pastāvīgiem, ar pārliecinošu nākotni un redzējumu. Investīcijas vienmēr ir nedrošs darījums, tāpēc šo aizdevumu izanalizēšana ir ļoti rūpīga, apsverot gan potenciālu, gan zaudējumus noteiktā laikā.

Vai nebanku kredīti ir droši
Ja iepriekš aizdevumi un kredīti bija tikai bankas iestāžu lauciņš, tad pēdējo gadu laikā nebanku aizdevēju ir pat vairāk, kā bankas iestāžu, jo, līdz ar grozījumiem likumos, par atbilstošu naudas kredītu izsniedzēju var kļūt arī organizācijas, kas nav reģistrētas, kā bankas. Lielākā daļa šo aizdevēju ir atsaucīgāki, piemēram, lielākajā daļā valsts banku nav iespējams bezprocentu kredīts vai ļoti noderīgie atrais kredits internetā bez darba vietas, bet vairumam nebanku kredītdevēju šie ir pašsaprotami darījumi, pateicoties kuriem aizdevēji var uzrunāt vēl nebijušus, labi pelnošus klientus, kam nav iespēju aizņemties naudu bankā.
Tomēr, vēl aizvien ir virkne neskaidrību un jautājumu par to, vai naudas aizņemšanās šādos uzņēmumos vai naudas aizdevums no privātpersonas ir pietiekoši drošs. Lai gan visu aizdevēju funkcijas regulē rūpīga likumdošana un regulāras pārbaudes no valsts pārvaldes struktūrām, ir ļoti vēlams par katru no aizdevējiem apkopot rūpīgi atlasītus datus. Jo pretimnākošāki noteikumi naudas saņemšanai, piemēram, ja ir iespējami kredits parādniekiem un pat naudas aizdevums bez darba vietas, jo ticamāk, ka aizdevuma nosacījumi būs ar augstākiem komisijas maksājumiem, vai arī var būt citas problēmas kredīta piešķiršanas procesā, ar kurām nebūsim sākotnēji rēķinājušies. Mūsdienu vidē aizdevumi internetā kļūst aizvien stabilāki un izdevīgāki, bet, paplašinoties piedāvājumu klāstam, arvien uzmanīgāk jāpievērš vērība ikkatra aizdevēja reputācijai un sadarbības nosacījumiem. Īstermiņa aizdevumi tiek noformēti pie ļoti daudziem aizdevējiem, ikkatrs no šiem kredītdevējiem izstrādā arvien parocīgākus un lētākus risinājumus, bet, lai izvēlētos drošāko, izdevīgāko un piemērotāko no kredītdevējiem, ieteicams izmantot kredītu salīdzināšanas portālus, kur daudzpusīgi varat uzzināt par kredītu komisijas maksām, aizdevumu apjomiem un kredītņēmēju pieredzi.

Studiju kredīts un tā prasības
Ar pirmajiem kredītiem cilvēki saskaras jau agrā vecumā, jo pirmais ieraksts kredītvēsturē ir studiju kredīts. Diemžēl augstākā izglītība šodien izmaksā dārgi, un tikai daži to var atļauties maksāt no ikdienas ienākumiem, tādēļ daudzi studētgribošie dodas pie bankām, lai prasītu kredītu izglītības izmaksu segšanai.
Kredīts augstākās izglītības iegūšanai visbiežāk ir vajadzīgs jauniem cilvēkiem, kuriem nav pilna laika darbs, tādēļ ir būtiski, lai naudas aizdevēja piedāvājumā ir iespējami krediti no 18 bez darba vietas, jo jauniešiem vēl nav pietiekamu ienākumu, ar kuriem apliecināt savu maksātspēju. Izglītības iegūšana augstskolā ir virziens uz stabilu, labi apmaksātu darbu, tāpēc, investējot izglītības iegūšanā tagad, un sniedzot palīdzību jauniešiem, kredītdevēju iestādes, iespējams, riskē, tomēr tajā pašā laikā arī veido veiksmīgu komunikāciju ar potenciālu, labu un pelnošu klientu, tāpēc aizdevums bez darba vietas studentiem var būt ne tikai sekmīgs kredīta darījums, bet arī tālredzīgs sadarbības sākums.
Tā kā virkne aizdevēju piedāvā aizdevumus jau no 18 gadu vecuma, var būt apstākļi, kad cilvēki agrā vecumā ir sabojājuši savu kredītvēsturi vēl pirms iestāšanās universitātē, tāpēc mācību kredīta saņemšana var būt apgrūtināta, jo kredits bez darba vietas ar sliktu kreditvesturi jau ir daudz retāk izpildāms. Tāpēc, vienmēr izraugoties aizdevēju, jāizsver ne tikai šī brīža vajadzības, bet arī mūsu tuvākie vai tālākie dzīves mērķi. Piem., ja plānojat gada beigās uzsākt studijas universitātē, nesteidzieties gadu iepriekš noslēgt citas, riskantas kredītsaistības, par kuru segšanu neesat pilnībā pārliecināti, jo naudas aizņemšanās mācību apmaksai būs daudz svarīgāk.

Kā saplānot savus izdevumus un rēķinus, lai izvairītos no situācijas, kurā nevari atmaksāt kādu rēķinu?

Ko ņemt vērā pirms ņemat kredītu?
Regulāro ienākumu apjoms – nekad neaizņemieties vairāk, kā paredz Jūsu regulārie, nemainīgie ienākumi, pat, ja plānoti papildus ienākumi, neuzticieties tiem, ja šie ieņēmumi nav pilnībā nodrošināti.
Aktīvās kredītsaistības – pat ja Jums ir stabili ienākumi, tie var nebūt pietiekami, ja daļa šo ienākumu jāizmanto, lai segtu citas saistības vai regulāros rēķinus.
Iepriekšējās (kredītgrūtības|kļūdas kredītvēsturē} – ja jau iepriekš esat sastapies ar kredītgrūtībām, izanalizējiet savu finansiālo stabilitāti daudz uzmanīgāk.
Aizdevuma nosacījumi – izvēloties kredītdevēju, neticiet reklāmu saukļiem! Ikreiz vērīgi pārlasiet katra aizdevuma nosacījumus, lai noskaidrotu, vai varēsiet tos tikt galā un segt visus maksājumus tiem noteiktajā laikā un apmērā.
Kredītdevēja reputācija – kaut gan aizdevumu nozari regulāri kontrolē un pārrauga likumdevēji un valsts institūcijas, vienmēr pārliecinieties par aizdevēja reputāciju, lai Jūsu personas dati un nauda būtu drošībā.

Kas jāievēro, kad aizdevums jau ir paņemts?
Uzsākot jebkādas kredītsaistības, ikreiz uzmanīgi sekojiet līdzi tā atmaksas datumiem. Jebkura nokavēta diena rada papildus procentus un {izdevumus|izmaksas|, par kurām varat arī netikt pietiekami informēts. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, apmaksājiet aizdevumu savlaicīgi un saskaņā ar līgumu. Tāpat ļoti uzmanīgi sekojiet līdzi regulārājiem ieņēmumiem un tēriņiem, lai būtu pārliecināts, ka spējat segt paredzētos rēķinus. Ja saredzat, ka varbūt nespēsiet īstenot kredīta nosacījumus, savlaicīgi sazinieties ar kredītdevēju, lai atrastu kopīgu risinājumu, šādi pasargājot sevi no kredītvēstures sabojāšanas. Kredītdevēji ir ļoti pretimnākoši, lai rastu abpusēji piemērotu risinājumu, tādēļ uzturiet regulāru komunikāciju ar aizdevēju un informējiet par potenciālajiem sarežģījumiem.
Ja esat noslēdzis jau vienu aizdevumu, noteikti mēģiniet izsargāties no papildus kredītsaistību noslēgšanas, lai izvairītos no grūtībām atdot parādu, aizdevumu apvienošas un kredītu piedziņas. Plānojiet papildus kredītsaistības tikai pēc tam, kad būsiet pilnībā apmaksājis aktīvos rēķinus un kredītus.

Kā izvēlēties labāko aizdevumu tieši Jūsu vēlmēm un finanšu iespējām?
Lai atvieglotu izvēli par labāko un piemērotāko aizdevēju, vienmēr salīdziniet vairāku aizdevēju piedāvājumus, apmeklējot salīdzināšanas portālus vai katra kredītdevēja mājas lapās sniegto informāciju. Tāpat allaž pārskatiet Jūsu iespējas atmaksāt noteikto kredīta summu. Pat, ja aizdevējs ir gatavs izsneigt lielāku summu, kā iepriekš plānojāt aizņemties, nenoformējiet aizdevumu, par kura segšanu neesat absolūti pārliecināts. Īpaši esiet uzmanīgi, aizņemoties ātros kredītus, kuru nosacījumi ir neelastīgi.
Kredīti un naudas aizdevumi ir neaizvietojama mūsdienu finanšu plānošanas sastāvdaļa. Daudzi pirkumi un ieguldījumi vairs nav atliekami uz vēlāku laiku, tādēļ papildus līdzekļu aizņemšanās nenorāda uz neprasmīgu finanšu plānošanu vai nespēju apmaksāt savus izdevumus, jo katru no cilvēkiem var pārsteigt negaidīti tēriņi, situācijas un negadījumi, kuros bez tūlītēja papildus finanšu atbalsta, nevaram tikt galā ar radušos situtāciju. Taču, neskatoties uz to, vai aizņemamies mazu summu ikdienas tēriņiem vai aizņemamies vairākus tūkstošus mājokļa iegādei, daļa prasību ir nemainīgi, – vienmēr aizņemties atbildīgi, iznanalizējot savas finanšu iespējas atmaksāt aizņemumu. Aizdotā nauda nav dāvinājums, un nevaram ignorēt noslēgtās kredītsaistības, neliekoties ne zinis par tām vai pārcelt uz vēlāku laiku. Vienmēr apdomīgi attiecieties pret Jūsu aktīvajām līgumsaistībām, lai neliegtu sev iespējas vēlāk, jo nenokārtots kredīts šodien var ierobežot daudz iespēju un risinājumu nākotnē, kad tas būs sevišķi vajadzīgs. Katru reiz plānojiet rītdienu un gatavojieties gan pozitīviem, gan nepatīkamiem scenārijiem.

This entry was posted in Ziņas.

Leave a Reply